AOA (un acronim pentru Ace of Angels -coreeană: 에이 오에이 -) este o trupă de fete și un grup idol din Coreea de Sud produs de FNC Entertainment.
 
AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 ~~ TEEN TOP ~~

In jos 
AutorMesaj
Sweet_IU
Admin AOA
Admin AOA
avatar

Mesaje : 123
Data de inscriere : 10/08/2012
Varsta : 20
Localizare Localizare : Behind ur back !

MesajSubiect: ~~ TEEN TOP ~~   Sam Aug 11, 2012 6:11 am




Teen Top este o trupă de k-pop din Coreea de Sud, formată din 6 membri. Formaţia a debutat cu albumul Come Into The World, lansat pe 9 iulie 2010.

Members: C.A.P, Niel, Ricky, Changjo, L.Joe & Chunji.


Charisma Rapper - C.A.P
Position: Rapper and Leader
Real name: Bang Min Soo (방민수)
Birthday: November 4, 1992
Blood Type: O
Age: 18
Height: 178 cm
Weight: 61kg
Hobbies: Design, drawing and exercise
Speciality: Writing lyrics and rapping
Education: Seongname Information Industry High School, 3rd year.

Power Voice - Chunji
Position: Lead vocal
Real Name: Lee Chan Hee (이찬희)
Birthday: October 5, 1993
Blood Type: B
Age: 17
Height: 173 cm
Weight: 53kg
Hobbies: Puzzles, reading
Speciality: Imitations
Education: Seongji Middle School, 2nd year.

Mischevious Rapper - L.Joe
Position: Rapper
Real Name: Lee Byung Hun (이병헌)
Date of Birth: November 23, 1993
Blood Type: A
Age: 16
Height: 171 cm
Weight: 50kg
Hobbies: Acting
Specialty: Piano, violin, music composition, English
Education: Korea Arts High School , 1st year.

Emotional Voice - Niel
Position: Vocal
Real Name: Ahn Daniel (안 다니엘)
Birthday: August 16, 1994
Blood Type: A
Age: 16
Height: 177 cm
Weight: 54kg
Hobbies: Music appreciation
Speciality: Football
Education: Heungjin High School, 1st year.

Lovely Boy - Ricky
Position: Sub-Vocal
Real Name: Yoo Chang Hyun (유창현)
Date of Birth: February 27, 1995
Blood Type: AB
Age: 15
Height: 172cm
Weight: 55kg
Hobbies: Movies appreciation, piano
Speciality: Acting
Education: Namgang Middle School, 3rd year.

Dancing Boy - Changjo
Position: Sub-Vocal
Real Name: Choi Jong Hyun (최종현)
Date of Birth: November 16, 1995
Blood Type: B
Age: 15
Height: 177 cm
Weight: 58kg
Hobbies: Choreography composition, music appreciation
Speciality: Self-defense
Education: Chuncheon Middle School, 3rd year.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Himi
Temptation
Temptation
avatar

Mesaje : 421
Data de inscriere : 10/08/2012
Varsta : 22
Localizare Localizare : Cinderella's World.

MesajSubiect: Re: ~~ TEEN TOP ~~   Joi Aug 30, 2012 8:00 am

Aww,una dintre trupele pe care le ador~
Imi plac toate melodiile lor !!
Love you Chunji <333
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ella of the Vampire
Elvis
Elvis
avatar

Mesaje : 4
Data de inscriere : 13/09/2012
Varsta : 25
Localizare Localizare : Curtea de Arges

MesajSubiect: Re: ~~ TEEN TOP ~~   Joi Sept 13, 2012 4:25 am

Imi place TEEN TOP,e trupa mea preferata de baietii
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://j-rock.forumotion.com
Continut sponsorizat




MesajSubiect: Re: ~~ TEEN TOP ~~   

Sus In jos
 
~~ TEEN TOP ~~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: South Korea :: K-pop-
Mergi direct la: