AOA (un acronim pentru Ace of Angels -coreeană: 에이 오에이 -) este o trupă de fete și un grup idol din Coreea de Sud produs de FNC Entertainment.
 
AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 TWO X [Top, Win, One X]

In jos 
AutorMesaj
Himi
Temptation
Temptation
avatar

Mesaje : 421
Data de inscriere : 10/08/2012
Varsta : 22
Localizare Localizare : Cinderella's World.

MesajSubiect: TWO X [Top, Win, One X]   Joi Aug 30, 2012 7:52 am

TWO X.

TWO X which means Top, Win, One,X(multiply) is a new 5-member South Korean girl group. They debuted in August 2012 with their 1st single album with the title song “Double Up“ . They are currently under J. Tune Camp, which is Rain’s own agency and they are labelmates with MBLAQ.

Members.

1. Ji Yu

Stage Name: Jiyu (지유) / Jiyou
Birthdate: June 15, 1989
Position: Leader, Main Vocals
Height: 167cm
Weight: 47kg
Blood Type: B
Fav Artist: Ciara

2. Eun

Stage Name: Eun (은)
Birthdate: May 14, 1990
Position: Vocal
Height: 165cm
Weight: 48kg
Blood Type: A
Fav Artists: Beyonce, Lee Hyori, Jessie J, Park Hwayobi

3. Min Joo

Stage Name: Minjoo (민주)
Birthdate: October 12, 1990
Position: Rap
Height: 164cm
Weight: 47kg
Blood Type: O
Fav Artist: Eric Benet

4. Surin

Stage Name: Soorin (수린)/Surin
Birthdate: December 27, 1991
Position: Vocal
Height: 167cm
Weight: 46kg
Blood Type: B
Fav Artist: Beyonce

5. Eunyoung

Stage Name: Eunyoung (은영)
Date of Birth: December 6, 1992
Position: Rapper, Maknae
Height: 164cm
Weight: 45kg
Blood Type: A
Fav Artists: Beyonce, Lee Hyori, Leessang

MV.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
 
TWO X [Top, Win, One X]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: South Korea :: K-pop-
Mergi direct la: